VOLKSWAGEN I.D. TEK ŞARJ İLE 600 Km

2025 yılına kadar  milyonlarca (!) elektrikli araç satmayı öngören Volkswagenin yeni elektriklisi I.D ,  Paris Motor Şov’da belirdi. Konsept olarak sunulan VW I.D elektrikli otomobilin üretilmesi planlanıyor.Diğer üreticilerin hem içten yanmalı hemde elektrik tahrikli araçlarda uygulamaya koymayı düşündüğü modüler platform yaklaşımını Alman üreticide benimsedi. 71-1871-471-3VW I.D  , 167 Beygirlik elektrik motoru ile en az 400 en fazla 600 Km ulaşımı ucuz ve emisyonsuz  sunuyor.Menzil konusunda yakın dönemde çıkan bu aralıklar ;  batarya paket seçimi ve harcanabilecek  en az – en fazla enerji ile  ilgili (klima + tam yük + ses sistemi + soğutma + medya+ yüksek hız +uzun tırmanma+dur kalk trafik+hava şartları+ eps ve diğer dinamik kontroller) . Elektrik motor tahrikli araçların menzili konusunda  Avrupa ve Amerika da belirli standartlar getirilmeye başlandı (EPA- CENELEC).

71-5

 Aşağıda resmi  görülen (direksiyonu gömülen) tam otonomlu I.D elektrikli otomobilin 2025 de hayata geçeceği düşünülüyor.Geniş panoramik tavanı ve zarif led farları ile dikkat çeken VW I.D , klasik golf çizgilerine yakın estetikte.

71-16

Teslanın başlattığı ve başarılı olduğu yüksek kapasiteli yüksek menzilli tasarımdan cesaret alan Chevrolet Bolt dan sonra 600 Km menzilli Volkswagen I.D  ‘ de aynı yolu deniyor.Büyük şirketlerin bu konudaki cesareti sayesinde hem batarya teknolojileri daha gelişecek hemde fiyatlar daha uygun seviyelere gelecektir.

71-671-1471-17

http://media.vw.com/release/1278/

 

Önder DALGIÇ

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s