Sondors İlk Siparişini Aldı

10 Bin dolar hedef fiyatlı Sondors elektriklisi ,  son tasarım yüzünü gösterdi ve ilk siparişini aldı.Daha önceki yazımızda elektrikli bisikletteki fiyat ve satış başarısına değindiğimiz şirket , elektrikli şehir içi araç için hedefine sağlam adımlarla ilerliyor.

sondors ev 112 1

Kaliforniya Malibu merkezli şirketin 3 tekerlekli araçları 120 – 240 ve 320 km menzilde 3 ana seçenekte sunuluyor . Başlangıç aşamasında diğer modelleri ve  opsiyonel donanımları için fiyat belirtilmese de 120 km menzil 0 – 90 Km hızlanması 6 Saniye süren Sondors’un  ilk modeli , tekerlek motoru  ve modern donanımlarıyla  elektrikli şehir içi bir araç için inanılmaz  fiyat sunuyor . Düşük işletme giderleri düşünüldüğünde fiyat istikrarı korunabilirse Nissan Leaf başarısına yaklaşacak bir ivme yakalayabilir.

Aptera ‘nın halefi olarak görünen şirket  , yüksek fiyat  ve akıcı trafiğe uygun olmayan tasarım hatalarından ders almış bir görüntüde. Tesla ile aynı dönem yollara atılan Aptera’nın   elektrikli ve hibrid model araçları  her ne kadar  yüksek menzil ve düşük sarfiyat sunsa da 20 – 40 bin dolar arası fiyatı ve  ihtiyaçlara cevap veremeyecek tasarımda olduğundan sonu hüsran oldu.

aptera ev 112 2

 

 http://www.sondorselectriccar.com

  Önder DALGIÇ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.