PSA Grup Punch Powertrain Dedi

      Bir süredir tek hibrit platform üzerinde çok otomobil modeli  çalışan PSA grup , (Mild Hybrid ) 48 Volt sisteme uygun , elektrik motoru ile aktive olan çift kavramalı şanzıman için Punch Powertrain ile anlaştı. Avrupa kıtasında üretim bazında yıldan yıla 2 . yada 3. en büyük üretim rakamına ulaşan PSA Grup’un seçtiği şirket , Benelüx merkezli , Çin sahipli.

     PSA Grup bünyesinde ; Lojistik , Motorsiklet , Finans , Yedek parça , 7 otomobil markası (Citroen , DS , Ambassasor , Opel , Peugeot , Vauxhall , Aixam ) ve Güç aktarma (power train)  şirketleri olmasına rağmen çözümü hazır üründe arıyor.

çift kavrama 2.jpg

PSA Grup’un seçtiği ürün  48 volt Yarı Hibrit (Start Stop / Mild Hybrid / Micro Hybrid) mimariye sahip. Ürün çıktıları verilmeyen sitem e – DCT (Elektronik kontrollü çift kavramalı transmisyon / electronic dual clutch transmission ) olarak isimlendiriliyor. Üretici şirket tarafından patentlenen şanzımanın 2022 ‘ ye kadar kullanıma geçmesi bekleniyor.e – DCT şanzıman  yakıt verimliliğini ve yarı hibrit sistemi birleştirecek.

   Punch Powertrain ‘in  öne çıkan ürünü cvt transmisyon . CVT Transmisyon üretimine DAF Variomatic  modeli ile başlayan Punch Transmisyon  2000 ‘li yıllara kadar pek çok segmentte markada otomobile cvt şanzıman üretti.Son dönemde Elektrikli , Hibrit , Yarı Hibrit şanzıman ürünlere yönelen şirket el değiştirmerelere rağmen Belçika ve İranda üretime devam ediyor. 

 

http://www.punchpowertrain.com/en/news/35/groupe-psa-selects-punch-powertrain-technology-for-future-electrified-transmission

http://www.punchpowertrain.com

http://www.groupe-psa.com

 

Önder DALGIÇ

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.