PROTERRA CATALYST ELEKTRİKLİ OTOBÜS

2004 ‘de doğan PROTERRA emisyonsuz otobüs , ilk satışını 2009 ‘da gerçekleştirdi.15 eyalette kurumsal müşterileri ile yollarda olan elektrikli otobüsler ; batarya kapasitesine göre 3 grupta  ve ( 10-12 metre ) 2 şasi seçeneğinde sunuluyor.

PROTERRA CATALYST , diğer tam elektrikli araçlar gibi batarya sınırlaması dezavantajına dahil. Fakat ; hızlı şarj teknolojisi , durakta şarj , kablosuz şarj ,solar panel , range extender destekleri ile şehir içi mekik taşımacılık için  tam elektrikli araçlar geleceğe yön verecek ekonomiklik ve çevrecilikte.

68

PROTERRA CATALYST 12 senede  bakım ve yakıt masrafları hesaba katıldığında , CNG-DİZEL HİBRİT- DİZEL karşılaştırmalarında 400.000 dolar üstü kazanç öngörüyor.Bu amaçla otobüslerin  verimli olması için şaside kompozit malzeme kullanılarak otobüsler mümkün olduğunca hafifleştirilmiş.Dünyanın en verimli otobüsü olarak sunulan e-otobüsler  104 Kmh hız ve 80 – 560 Km nominal menzili emisyonsuz sunuyor. PROTERRA elektrikli otobüslerin en uzun menzilli versiyonu 1 milyon dolara yakın fiyatla vitrinde.

 

http://www.proterra.com

 

Önder DALGIÇ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.