LG – GM İŞBİRLİĞİ (LG -Chevrolet Bolt, Opel Ampera-e)

LG Elektronik, GM  için  komponent üretim hattını tamamladı .Yakında General Motor için teslimatlar yapılmaya başlanacak. LG ve GM tedarik anlaşması ile LG komponentleri , 2017 GM Chevrolet Bolt ve Avrupalı hali ile (Opel ) Ampera-e  için kullanılacak. 

56 1056 9LG ‘nin otomotiv işleri için çalışan birimi  , liman kenti  Incheon’da kurulu. Incheon limanından bu yıl GM için 350 milyon dolar üzeri üretim-satış yapılacak.Toplamda yıl sonuna kadar LG ‘nin  otomotiv komponent  geliri 800 milyon doları geçecek. LG’nin bu alandaki ticari sıçraması geçen yıla göre 2 kat daha fazla.

LG otomotivin  ürün gamı sadece klasik elektrik-elektronik  otomotiv parçaları ile sınırlı kalmıyor ; Sensör , kamera modülü , kablosuz  iletişim modülü, kablosuz şarj modülü , dokunmatik panel ,telemetrik modül ,led ve aydınlatma sistemleri ,batarya yönetim sistemleri , araç üstü şarj cihazı ,traksiyon motorlar ve inverterler , aydınlatma ,ve akla gelen tüm elektrik-elektronik  incik cıncık ile ilgilenilmekte.

Görüntüleme , aydınlatma , iletişim gibi  alanlarda uzmanlığını bildiğimiz LG  , otomotivdeki temel elektrik-elektronik  birimler  ile bunların sistemleşmiş ürünlerine de  odaklanarak  dünyanın çoğunu  çekip çevirecek altyapıya sahip . İletişimde teknolojinin yönü günden güne  internet desteği ile dijitalleşip ,  etkileşimli hale geliyor.Doğal olarak tüm bu gelişmeler LG ‘nin otomotiv komponent teknolojisine  çarpan olarak ekleniyor. 

 

http://www.lginnotek.com

http://www.lginnotek.com/products/automotive_motor.jsp

http://www.lg.com/global/business/vehicle-components

https://www.onstar.com/us/en/home.html

http://www.chevrolet.com/bolt-ev-electric-vehicle.html

http://media.opel.com/media/tr/tr/opel/vehicles/ampera-e/2017.html

 

Önder DALGIÇ 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.