Hibrid UTV Pazarı Hareketleniyor (American Sportworks – Badboy Buggy – Huntve -Stealth – Titan)

American Sportworks ‘un 4 yıl önce piyasaya sürdüğü hibrit UTV’ler  yeni markalarla değişik bir rekabet içinde buldu kendini.Sistem mimarisi  ön tekerde mc person tek redüksiyon transmisyon arka tekerde ise benzinli motor  cvt şanzıman ile sunulmakta.

1393264710_1

 

 

1352220961_1

 

American Sportsworks ‘ün 2 kategori 4 seneçek  Hibrid araçları , 16 km elektrik 48km benzin + regen döngüsü ile  180-210 km menzile sahip .Subaru  + D&D motor kullanılan sistem için Avcı UTV  grubu seçilmiş. 10 – 13 bin dolar fiyata sunulan modeller UTV + Hibrit  özellikler düşünüldüğünde oldukça makul.

TEXTRON çatısı altında bulunan Ez-Go markası Badboy Buggy  şu günlerde hibrid aracının yeni yüzünü göstermek üzere . 4×4 avcı elektrikli araçlara hızlı giriş yapıp hibrid seçenekte geç kalan marka tüm tecrübesini kullanmışa benziyor.

Ambush650

 

 

Çoğu Georgia merkezli Cart üreticinin aksine Teksas merkezli Huntve daha mütevazi . Klasik tasarımıyla 25 km ye kadar elektrik menzili sunuyor.

 

22

   

Üretimi durdurulsa da güncelliğini koruyan  marka Stealth 4×4 Night Hawk hybrid ‘in  teknik özellikleri Huntve ‘ye  çok yakın .

Parçaları şu siteden temin edilebiliyor.

http://www.stealth4x4parts.com/  

 

NighthawkCargoBox

 

   Çıkış tarihi American Sport Work ile aynı döneme gelen Titan Scout H4 hibrid araçta diğerlerinden farklı olarak Ac Motor  bulunuyor. Hemen tüm markalar ayrık  paralel hibrid  sistem kullanırken ,  araç 10kw genset ve EPS (electric power steering) sistem içermekte. Şirketle ilgili güncelliğe  rastlanmıyor.Muhtemelen birkaç sene önce havlu atan şirketin ürünü  oldukça teknolojik donanıma ve güçlü yapıya sahip.Titan

 

 

 

 

 

                                                                                         

                                                               Önder DALGIÇ

Hibrid UTV Pazarı Hareketleniyor (American Sportworks – Badboy Buggy – Huntve -Stealth – Titan)” üzerine 2 yorum

  1. Geri bildirim: MENZİL ARTIRICILAR (Range Extender / Genset Trailer / Pusher / Genset) – Otomobil Blogundan Daha Fazlası.

  2. Geri bildirim: TÜRBİN MOTORLU TECHRULES,ÜRETİM HEDEFLİYOR (0,18 litre / 100Km) – Otomobil Blogundan Daha Fazlası.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.