Fasonda Kalite Valmet Otomotiv

  1968 de Saab – Scania ve Valmet birlikteliği ile Finlandiya da kurulan Valmet otomotivin geçmişi Alman Karmann ve oto çatı sistemleri ile ilgili çalışmalarıyla 60 seneye kadar uzanıyor.Şirketin Finlandiyada ki fabrikasına ilaveten Polonya , Çin ve Almanyada da birer tesisi bulunuyor.

96 5

İlk otomobil üretimine ortakları Saab araçları ile başlayan Valmet , 90 ‘ ların sonuna kadar ağırlıklı olarak Saab araçları üretti . 2008 ‘de ise otomotiv üretiminin yanına mühendislik hizmetlerini de ekledi.Yine aynı dönemlerde rekor düzeylere  ulaşan petrol fiyatları sonrası Ford Think , Danimarkalı Garia gibi emisyonsuz araç üretimleri ile gündeme geldi.

96 1

 

96 6

Henrik Fisker (Fisker Otomotiv) ve Nikolay Fomenko (Marussia Motor) gibi girişimcilerin / tasarımcıların ilk durağı olan şirket , otomobillerin yanı sıra komple üretim , prototip çalışmalarını da yapıyor.

96 2

Rus Lada , Amerikalı Chrsyler & Fransız Talbot , Alman Opel markalarına da üretim yapmış şirket esnek üretimin adı olmuş adeta.

96 7

Katma değer akıllı İskandinav fasoncu Valmet , artan teknolojisi ile son yıllarda Porsche Mercedes gibi üst sınıf otomobillerin üretimine odaklanmış durumda.

96 4

96 3

 

http://www.valmet-automotive.com

 

 

 

Önder DALGIÇ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.