DELTA MOTORSPORT MITRE ‘ Yİ TANITTI (Micro Turbin Range Extender / Micro Turbin Genset )

Denizcilik,Savunma,Otomotiv ve Motor Sporları alanında mühendislik hizmetleri veren Delta Motorsport  yeni ürünü MITRE GENSET ‘i  CENEX LCV 2016 fuarında tanıttı. 

2005 ‘de kurulan şirket , hafif gövdeli araçlar ve enerji verimliliğine odaklı  çözümler de  üretiyor.Bu amaçla kendi   E4 Coupe hafif gövdeli  aracı  üzerinde deneyerek fuarda ziyaretçilere bilgi verdi.

62-2

Uçaklarda kullanılan jet motorlarının minyatür boyutlarda kullanıldığı genset  ( generatör set ) mimarisi kısaca şöyle; Bir elektrik motoru turbocharger ‘ı çevirerek yüksek hava akımı oluşturur , bu yüksek hava akımı + yakıt türbinde yakılır ve türbinden elde edilen elektrik enerjisi sisteme verilir.Mikro türbin genset ,  az yer kaplaması ve hafifliğinden dolayı araç arkasında çekilen römork gensetlerden daha kullanışlı.

62-4

17 ve 35 Kw güçte 2 genset  ; hafifliği , az yer kaplaması , maliyeti ve verimliliği ile öne çıkıyor.Delta şirketi , ürünlerin teknik detaylarını vermemekle beraber ısıl veriminin yüksekliği ve Kw başına 280/ 240gr ağırlık oranlarını vermiş.Gelecekte türbin motorlu genset ihtiyacının artacağını öngören şirketin muhtemel yakın müşterilerinin  Morgan ve Ariel olması bekleniyor. 

62-1

Yasa Motor güç paketi ile Delta E4 Cuope

62-tj-90_turbojet

TJ35 – TJ90 Yerli Milli Jet (Türbinimizi) Motorlarımızı   mikro türbin genset gibi farklı platformlarda görmek dileğiyle …

 

Önder DALGIÇ 

 

 

 

http://www.delta-motorsport.com

http://www.cenex-lcv.co.uk

http://www.capstoneturbine.com

http://www.bladonjets.com

http://www.mtt-eu.com

http://www.enertwin.com

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.