ÇİN İŞİ ALMAN İŞİ , DENZA 400 EV

Çin için Çin malı sloganı ile üretilen Denza elektrikli araç  , menzilini artırdı.

Daimler ve  BYD  ‘nin 50 -50 ortaklığı sonucu kurulan DBNT  (Daimler BYD New Tech.) ürünü elektrikli araç  , Mercedes B sınıfının alt yapısını kullanıyor.2010 da başlayan Alman – Çin   işbirliği ürünü DENZA  ‘da  diğer akranları  gibi  yüksek batarya kapasitesi modasına uydu.

53 662 Kwh Lityum Demir Fosfat Batarya paketi , aracın alt kısmında alüminyum kasa ile montajlı.

53 7

60 kmh hızla 473 km menzile ulaşabilen aracın maksimum hızı 150 kmh. 68 Kw sürekli motor gücü bulunan çekiş paketi , 3 farklı modelle sunuluyor.Aracın üretiminde ve sistemlerinde ABB , Bosch gibi Alman şirketleri ürünleri bulunuyor.Diğer elektrikli araçlarından farklı olarak evde yüksek kapasiteli (22kw ) hızlı şarj ünitesi sunuluyor.Günlük ev iş arası 50-80 km lik kullanımlarla haftada 1 şarj  yada evde 22 kw hızlı şarj cihazı ile etkin kullanım öngörülüyor.

53 2

 Tesla ‘nın başı çektiği BMW i3 ,  Chevy Bolt gibi araçların devam ettirdiği yüksek menzilli ulaşım seçeneği Denza 400 ile kendine destek buldu.

Denza-EV-100

53 13

60 Bin dolardan başlayan fiyatı ile lüks ve elektrikli araç rahatlığı Orta üstü gelir grubu Çinli tüketicilere sunuluyor. 

http://www.denza.com

 

Önder DALGIÇ

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.