Bollinger B1 Elektrikli Jip

     Pazarlama kısmı üretim sonrasını ilgilendiren bir konu gibi düşünülse de tasarım ve üretim başladığı andan itibaren sürece dahil oluyor. Bu konuyu iyi bilen gelişmiş ülke insanı  pazarlama & tanıtım aşamasında hiç sıkıntı çekmiyor .Hatta farklılık olsun ki benzerlerinden ayrılsın , dikkat çeksin , iş yürüsün istiyor. Ülkemizde ise durum tam tersi. Yabancılar uğraşsın çalışsın ortaya birşey çıkarsın biz ise benzerini yapıp yada getirip   alıp yürüyelim. Bu sebepten ortaya çıkan hizmet yada ürün ne olursa olsun başına “yerli” kelimesini koyarak kopyala yapıştır ile  devekuşu moduna geçiyoruz. Bu kadar baş döndürücü teknolojik yenilik olunca  belli ki bir çeşit savunma psikolojisi ortaya çıkartabiliyoruz.105 2

   S.U.T ( Sport Utulity  Truck ) maharetli  jip gibi türkçeleştirebileceğimiz Bollinger B1  elektrikli jipin Ceosu aynı zamanda şirkete ismini de veren tasarımcısı Robert Bollinger . Kobi diyebileceğimiz bir takımla yola koyulan Robert Bollinger  seri üretim ve sınırlı üretim mantığını öyle akıllıca birleştirmiş ki her aşamada sadeliği tercih etmiş .Bu sayede maliyetleri azaltmış. 

Klasik İngiliz Land Rover çizgilerini andıran elektrikli jip Bollinger B1 ;  modülerliği ,çok amaçlı kullanımı , akıllı tasarımı ve teknik özellikleri sayesinde  çiftlik işleri , arazi  ve doğa sporları için biçilmiş kaftan durumunda. Jipler zaten müşteri tipi  gereği lüks sayıldığından  herkese hitap etmiyor.Modülerlik çevrecilik akıllıca tasarım başlıkları da eklenince elektrikli jip Bollinger B1 ‘in  piyasa serüveni uzun süreceğe benziyor.Ön ızgaradan başlayıp arkaya kadar uzanan koridor tipi bagaj ,  2 / 4 kişilik  kısayıp uzayabilen akordiyon tipi  vagon tercihleri elektrikli Jip B1 ‘i oldukça farkedilir kılıyor.

 

105 3105 4

   Isıl işlem görmüş çeliklenmiş sac pres  yerine aliminyum gövde ,  Robot punta kaynağı  yerine basit kaynak -vida – perçin , Oval kabarık hormonlu hatlar yerine klasik geniş hacim , anormal büyük ön arka  farlar  yerine üniversal tercih ve kolay sökülüp takılabilen farlar , Boğucu ve kullanışsız göğüs yerine basit vidalı sökülebilen panel tercihi yerli otomobil üretmek isteyen cengaverlerimiz için dikkatle incelenmesi gereken konular.

Teknik özellikler ve detay bilgiler için 

http://www.bollingermotors.com

 

 

Önder DALGIÇ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.