ARJANTİNİN İLK MİCRO ELEKTRİKLİSİ SERO ELECTRIC / YADA TEMCİT PİLAVI

   2003 yılında İtalyan tasarımı ve ekipmanları ile ortaya çıkan  elektrikli microcar  ,  aradan geçen 13 sene sonunda Arjantin de (yerli milli etiketi ile ) üretime hazırlanıyor .2010 yılında aynı araç 10.000 Dolar altında  öğrenci aracı  ve kısa mesafe şehir içi ulaşım için innova dash olarak arz edilmişti. Bundan önce ise Almanya da  gündemde olan araç zombi gibi sürekli hortluyor.İlk üretimi ve etiketi hakkında veri bulmakta zorlanılan aracın çıkışı açık kaynaklı gibi görünüyor.

83

83-8

Akülü golf aracından teknik anlamda hiçbir farkı olmayan mikro otomobil, çelik kafes benzeri bir tasarıma , düşük ağırlığa ve  sade teknolojisine rağmen otomobil beklentisinden uzak. Cadde  trafiğinden ziyade sıcak iklimli ülkelerin dar sokaklarına uygun.Sedan ve Mini Cargo modeli olan araçlar 2015 den bu yana Arjantin de üretim aşamasında.

83-5

İlk versiyonunda DC   motor teknolojisi , Graziano Transaxle ve Jel akü kullanılan Mikro Elektrikli Otomobilde geçen 13 seneye  rağmen sadece AC motor kullanımına geçilmiş ve otomobil tekerinden Scooter tekerine geçilmiş.

83-6

83-1

83-2

83-4

İtalyanın iyi ilişkiler (!) içinde olduğu  Brezilya , Arjantin , …  gibi ülkeler  sayesinde İtalyan Microcar parçaları , komponentleri , üreticileri gelişimlerine (!)  (fimea , graziano, zapi,…) devam edecek.

83-9

http://www.ecocitycar.it/index.php/veicoli-2/quadricicli-e-minibus/item/9-open-start-lab

http://www.dashev.com

http://www.innovaevcarshare.com

http://www.seroelectric.com

Önder DALGIÇ

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.