AMFİBİ TRİPORTÖR (Salamander H2O elec. / gas. )

38 10Binlerce adanın olduğu , sürekli su taşkını riski olan, tropik  iklimde bulunan bir ülkede yaşıyorsanız  amfibik araç kullanımı mecburiyet olabilir.Filipinli  H2O Tech.  Şirketi de , iklimi ve  coğrafya şartlarını dikkate alarak amfibi araçları tasarlamış.38 6

 

Benzinli ve Elektrikli 2 modeli bulunan amfibi araçlar karada 1+5 suda ise 1+3 personel  taşıyabiliyor. Klasik amfibi araçlar gibi suda giderken itiş motoru bağımsız çalışıyor.

38 838 7

Elektrikli modeli öne çıkan amfibik triportörde ; 4 adet 90AH jel akü bulunuyor . 48 volt sistem  3/5 KW motor ile satte 50Km hıza ulaşabiliyor.Benzinli amfibi  200cc 13Hp model arka planda ve  ciddi veri bulunmuyor . H2O amfibi triportörler suda 3-7kmh hız yapabiliyor.Küçük bir solar şarj paneli ile desteklenen aracın suda kalmaması da düşünülmüş.

Geçen sene amfibik araçları ile  yüzünü gösteren H2O şirketi ( start up  – geliştirme ) başlangıç döneminde. Kickstarter sitesindeki girişimi başarısız olsa da  bu sefer  benzer bir web sitesi + kızılhaç organizasyonu ile 500 adetlik sipariş başlangıcı yaptı. Proje bedeli 4 milyon dolar civarında bulunuyor ve bu tip bir şirket için ülkesine göre çok iyi bir başlangıç. (kobilere hikayeler…)

http://h2o-ph.com

 

 

Önder DALGIÇ

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.