Prozza Elektrikli Triportör

Az  gelişmişlik ,yoksunluk ve yoksulluğun olduğu yerlerde yapılaşma ve trafik sorunu da beraberinde geliyor. Triportör gibi araçlar ekonomikliği ve pratikliği ile bu sorunlu coğrafyalara adeta ilaç oluyor.Hele ki Lityum bataryalı ve modern traksiyon sistemli  Triportörleri görüp ,üretip  , kullanılan ülkelere bakıp  kendi  durumumuzu kıyaslayınca tuhaf bir çıkmazda olduğumuz daha belirgin hale geliyor.Bu tuhaf durumu açıklayan örneklerden birisi de Pecolo triportörü.

94-11

94-1

 Teknoloji ve sermayesi Japon menşeyli şirket  , Pecolo triportörleri Filipinlerde üretiyor.Gövde – fiber – genel imalat işleri Filipinlerde yapılırken , yedek parçaları Tayvan Çin Japonyadaki kendi şirketlerinden ve  diğer şirketlerden tedarik edilerek  son montaj yine Filipinlerde yapılıyor.Portatif batarya , şarj istasyonu gibi kolaylıklar yine aynı çatı altında çözülmüş.

94-2

94-15

94-12

     Yolcu ve sürücü konforu çok düşünülmeden kısa mesafeli ulaşım – taşıma işlemleri için tasarlanan elektrikli üç tekerin süpürme yüksekliği  kötü yol şartlarına oldukça uygun. Batarya değişimi, hızlı şarj istasyonu  , sağlam konstrüksiyon  Pecolo lityum Triportörün avantajlarından.Japon aklı bölgede bulunan Çine rağmen ülkeye özel çözüm getirmiş.

 

http://www.prozza.com.ph

http://www.prozza.com

 

 

Önder DALGIÇ

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.